Budoucnost patří biozmrzlině

Vysoká kvalita, skvělá chuť a zaručený původ surovin – to jsou hlavní výhody biozmrzliny, která je v zahraničí známá už dávno a nyní směle proniká i do našich cukráren a obchodů.

V současnosti se lidé stále více zajímají o to, z čeho se skládá jídlo, které se chystají konzumovat. Žádané je u potravin označení BIO, které zaručuje jejich prověřený původ v ekologickém zemědělství, nepřítomnost chemických konzervantů, umělých barviv a dochucovadel.

Vyznavači bio potravin respektují jejich vyšší cenu, protože ji podle nich vyvažuje kvalita. Dnes už mezi ně patří příslušníci všech generací včetně studentů, maminek malých dětí a seniorů. BIO není jen o jídle, je to životní styl.

Pečlivý výběr surovin a technologií

A co biozmrzlina? Nakolik náročná je její výroba? Stojí o hodně více než ta konvenční?

Ukazuje se, že zejména v letních měsících má biozmrzlina velký potenciál uspět. Může být zajímavým předmětem podnikání i pro některé bio mléčné farmy. Právě jejich produkt, totiž certifikované bio mléko, je pro výrobu organické zmrzliny klíčový. Dalšími potřebnými surovinami jsou bio ovoce, případně organické džemy, příchutě bez chemického ošetření a přírodní sladidla, například třtinový cukr v bio kvalitě.

A jakmile je vyřešena otázka surovin, nastupuje výběr spolehlivé technologiezmrzlinového stroje. Výsledný produkt, tedy biozmrzlina, bude samozřejmě dražší, ale protože poptávka zákazníků stoupá, určitě si najde svůj trh. Dá se tak soudit podle zkušeností ze zahraničí, prvních vlaštovek v české obchodní síti (Spar natur) i všeobecného trendu zdravého stravování.

Jak si vyrobit zmrzlinu doma

Víte, že si zdravou zmrzlinu můžete vyrobit i doma? Například ve stylu módního hnutí raw food neboli živé stravy. Ukázkový recept jsme převzali z publikace Věry Talandové, a to hned ten nejoblíbenější v její rodině:

  • Potřebujete 2 banány, hrst černých jeřabin, hrst mandlí, 6 datlí a vanilku.
  • Banány pokrájejte na kolečka a spolu s jeřabinami je zmrazte.
  • Rozemelte mandle, rozsekejte datle.
  • Zmražené ovoce, mandle, datle a vanilku rozmixujte na krém. Hotovo!

Není nad to, když přesně víte, co jste si do své pochoutky dali. Nebo když můžete plně důvěřovat svým dodavatelům – od chovatelů a pěstitelů až po výrobce zmrzliny a obchodníky.